A tanulási zavarral élők problémáinak egy részét a mindennapi élet szervezetlensége, olykor sajátos gondolkodásmódjuk okozza. A tanácsadás során személyes kompetenciák, készségek felmérésével és tudatosításával, fejlesztésükre szolgáló tanácsokkal segítjük a jelentkezőt, hogy igényeit és tulajdonságait összhangba tudja hozni az életadta lehetőségekkel.
Az ülések egyénre szabottak, a programot a jelentkező és a segítő együttműködésben alakítják ki. Minden tanácsadás tartalmazza a következő elemeket:
az életvezetésben megjelenő nehézségek feltérképezése, összegyűjtése
a problémák kompenzálására, kiküszöbölésére alkalmas megoldási módok, lehetőségek keresése, ajánlása
Egy ülés hossza 1 óra.
Képességvizsgálattal együtt (többlet idő) vagy anélkül is igénybe lehet venni.
A segítőt titoktartás kötelezi az ülésen elhangzottakkal kapcsolatban.
Az ülés általában négyszemközt zajlik, de kísérő (pl. szülő, házastárs, élettárs) is jelen lehet, ha erre igény mutatkozik.
életvezetési tanácsadás
pályaorientációs tanácsadás
tanácsadás hozzátartozók részére
1 üléses tanácsadás. Egy hozott probléma részletes megbeszélése, segítő és önsegítő technikák ismertetése (pl. időkezelés, életszervezés, memorizálás, vizsgázás).
4 üléses segítő kapcsolat, amely egy központi probléma azonosítására, tudatosítására irányul. Célja az önbecsülés és a problémához kötődő élethelyzet minőségének javítása. A fókuszterápia során (az egyszeri tanácsadáshoz hasonlóan) egy aktuális terület átdolgozására koncentrálunk.
5-10 üléses segítő kapcsolat. Adott esetben indokolt lehet a jelentkező haladását folyamatában végigkísérni. Ilyenkor a segítő tesz javaslatot a tanácsadási folyamat hosszára, de a döntés mindig közös megállapodás alapján születik meg.
Csaba Erika
Tel.: +36 30 513 74 94